Depilacja Laserowa LIGHTSheer Kraków

Najskuteczniejszą znaną metodą pozbycia się na zawsze niechcianych włosów jest depilacja laserowa. Jej skuteczność zależy jednak od wielu czynników – od rodzaju urządzenia wykorzystywanego podczas zabiegu, stanu głowic, właściwego doboru parametrów pracy urządzenia oraz rodzaju skóry i włosów.

TWOJA KLINIKA WŁOSA oferuje zabiegi depilacji laserowej.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Światło emitowane przez laser jest pochłaniane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę i zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Badania wykazały, że laserowe usuwanie owłosienia jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) nie odpowiadają na działanie lasera.

Z tego względu aby skutecznie pozbyć się owłosienia, musimy wykonać 6 -8 zabiegów w tym samym miejscu, powtarzanych w odstępach średnio 4-12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe), po 3 zabiegach około 80-90% włosów (następna część włosów, które wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze i mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała ilość melaniny w mieszku).

Włosy osłabione wcześniejszymi, wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetą, depilatorami elektrycznymi lub laserami starszej generacji mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa, zaś włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

Zapraszamy na konsultację i bezpłatną próbę laserową! – Twoja Klinika Włosa – Kraków


ZAREZERWUJ WIZYTĘ >>