Leczenie otyłości Kraków

Nadwaga i otyłość to nie tylko problem estetyczny. Już Hipokrates zauważył że „otyłość jest nie tylko sama w sobie chorobą, ale stanowi także zwiastun wielu innych chorób”. Nadmierne kilogramy mogą prowadzić do wielu chorób somatycznych, ale również wpływać na nasze funkcjonowanie psychologiczne i społeczne.
Nadwaga i otyłość od ponad 50 lat wpisana jest na listę schorzeń Światowej Organizacji Zdrowia i jak każda choroba nieleczona pociąga za sobą szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

Liczne badania wskazują, że nadmierna masa ciała zwiększa istotnie ryzyko chorób serca, nowotworów, cukrzycy czy chorób mózgowo-naczyniowych. Do konsekwencji zdrowotnych należą również obniżenie odporności organizmu czy zapalenia stawów. Wielu klientów borykających się z nadwagą i otyłością uskarża się także na zaburzenia snu i problemy dermatologiczne. Bardzo często nie łączymy pewnych dolegliwości ze współistniejącą nadmierną masą ciała.
Nawet jeśli wszystkie parametry zdrowotne u osób z dodatkowymi kilogramami są w porządku, to po porównaniu z grupą osób szczuplejszych – ta pierwsza ma wyższe ryzyko nagłej śmierci w dłuższym terminie – również w wyniku zawału serca. Co za tym idzie, nie ma czegoś takiego jak otyłość i nadwaga, która jest neutralna dla zdrowia.

Dietoterapia leczenia nadwagi i otyłości skupia się na redukcji masy ciała. Każdy przypadek jednak należy rozpatrywać indywidualnie, dlatego nie ma jednej idealnej diety dla każdego. Efektywność kuracji dietetycznej jest wypadkową wielu zmiennych, przeprowadzając ją z pomocą wykwalifikowanego dietetyka, mają Państwo pewność zdrowej redukcji masy ciała bez narażania się na niedobór składników odżywczych w diecie. Samodzielne próby schudnięcia często niestety kończą się anemią, utratą włosów, zaburzeniami pracy przewodu pokarmowego na skutek złego zbilansowania diety. W naszej klinice pod opieką Pani dietetyk są Państwo jedynie narażeni na zdrową utratę zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo .

ZAREZERWUJ WIZYTĘ >>