ZDROWE WŁOSY

Coraz więcej osób ma świadomość wpływu diety na zdrowie, prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dobre samopoczucie. Ale czy pamiętamy, że to, co jemy ma także wpływ na nasz wygląd? Maseczki z jaj, olejów roślinnych, peeling kawowy, żele aloesowe…. O tym, że produkty żywnościowe mogą poprawiać urodę od zewnątrz, wbiło się w kanon mody. Jednak często umyka naszej uwadze fakt, że składniki odżywcze dostarczane z dietą wpływają na stan naszej skóry, włosów i paznokci.
Z problem wypadania włosów, zderza się bardzo wiele osób. Utrata włosów jest naturalnym zjawiskiem. Dziennie tracimy około 50 włosów, natomiast sytuacja, kiedy mamy wrażenie, że wypadających włosów jest jakby więcej i na głowie się nieco przerzedza powinna nas zaniepokoić. Nierzadko może to być związane z okresową zmianą gospodarki hormonalnej, jaka występuje np. w okresie ciąży oraz podczas karmienia. Włosy są szczególnie wrażliwe na działanie hormonów płciowych, jak androgeny czy estrogeny. Warto jednak pamiętać, że aktywność hormonów wcale nie musi dotyczyć tych konkretnych przypadków.
Kondycja włosów jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w organizmie. Aczkolwiek nie zawsze można ustalić jednoznaczną przyczynę osłabienia, tudzież wypadania włosów. Niemniej jednak warto zająć się tym tematem, wcale nie zaczynając od suplementacji preparatami dostępnymi na rynku gdyż może przynieść to zupełnie odwrotny skutek. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u dermatologa lub trychologa celem diagnostyki przyczyny wypadania włosów i wprowadzenia odpowiedniej kuracji. Nieodłącznym elementem holistycznego podejścia jest również konsultacja dietetyczna. Bardzo często bezpośrednią przyczyną wypadania włosów jest niedobór konkretnych składników.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ >>