ZDROWIE I ROZWÓJ DZIECKA

„Czym skorupka za młodu nasiąknie…” prawidłowo zbilansowana dieta jest jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na zdrowie człowieka od jego poczęcia już w brzuchu mamy.

Dzięki prawidłowemu żywieniu jesteśmy w stanie uniknąć nadwagi czy otyłości oraz zapobiegać rozwojowi wielu chorób dietozależnych jak: cukrzyca, choroby układu krążenia i układu pokarmowego, próchnica zębów i osteoporoza.

Odpowiednia dieta wprowadzona od pierwszych miesięcy życia dziecka jest gwarantem prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Co więcej prawidłowy sposób żywienia w okresie dzieciństwa kształtuje wybory żywieniowe naszej pociechy w dorosłym życiu.

Niestety ostatnie badanie nie napawają optymizmem. Z pośród krajów europejskich Polskie dzieci tyją w najszybszym tempie. Do głównych grzechów żywieniowych dzieci należy zaliczyć: zbyt małą aktywność fizyczną, nieregularne posiłki, zbyt dużo cukrów prostych w diecie, a z drugiej strony zbyt mało warzyw i ryb. Wszystko to może negatywnie wpływać na funkcjonowanie dzieci i młodzieży. Zazwyczaj najbardziej zauważalne wśród uczniów są problemy z koncentracją i pamięcią, przez co pojawiają się kłopoty z nauką, kontrolowaniem emocji oraz zachowaniem.

Ważnym elementem w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dziecka są wspólnie spożywane posiłki oraz przyjazna atmosfera. Aby w odpowiedni sposób wpłynąć na kształtowanie się nawyków żywieniowych dzieci ważna jest edukacja żywieniowa, która pozwoli dzieciom zrozumieć jak ważne jest prawidłowe żywienie i jakie mogą być konsekwencje złego odżywiania.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ >>