Badanie pierwiastkowe włosa

Włosy są papierkiem lakmusowym naszego organizmu. Szybki tryb życia, uboga w mikroelementy dieta, stres prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie.  Zaburzenia metaboliczne utrzymujące się przez dłuższy czas mogą stać się przyczyną przewlekłych chorób i wpływać niekorzystnie także na kondycję włosów.

Analiza Pierwiastkowa Włosów jest metodą diagnostyczną pomocną w ocenie stanu odżywienia pacjenta i określa typ metaboliczny badanej osoby na podstawie ilości 29 pierwiastków i ich wzajemnej proporcji. Badanie to jest szczególnie polecane osobom o obniżonej odporności, z zaburzeniami gastrologicznymi, dermatologicznymi, hormonalnymi, neurologicznymi, kardiologicznymi, układu kostno-stawowego. Może być wykonywana jako profilaktyka zdrowia dorosłych oraz dzieci od 3 roku życia.

Opis badania

Do analizy pobierane jest około 200-300 mg włosów (łyżka stołowa). Włosy pobierane są z okolicy potylicznej. Włosy nie mogą być farbowane. Podczas Analizy Pierwiastkowe Włosa oznaczane są  następujące pierwiastki:

  • biopierwiastki: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna
  • pierwiastki toksyczne: arsen, rtęć, glin, kadm i ołów.

Korzyści z badania

W wyniku badania otrzymujemy opis typu metabolicznego, informację o wartościach i proporcjach badanych pierwiastków, analizę tendencji zdrowotnych, zalecenia aktywności fizycznej, program suplementacyjny i dietę metaboliczną. Przy wykonywaniu analizy z badanej próbki współpracujemy z Laboratorium Pierwiastków Śladowych.

Dla pełnego rozpoznania problemu wypadania włosów rekomendujemy wykonanie Analizy Pierwiastkowej Włosa.


ZAREZERWUJ WIZYTĘ >>