Leczenie Łuszczycy Kraków

Łuszczyca (Psoriasis) jest chorobą autoimmunologiczną. Zdrowa skóra podlega cyklicznej odnowie. Komórki skóry z warstwy podstawnej naskórka przemieszczają się ku warstwie rogowej, gdzie następnie ulegają złuszczeniu. Proces ten u osób zdrowych zajmuje 28 dni, a u chorych na łuszczycę nawet 3-4 dni.

Zaburzenie procesu migracji i zbyt szybkie narastanie komórek powoduje powstawanie charakterystycznych dla łuszczycy ciemnoczerwonych wypiętrzeń, dodatkowo pokrytych łuską. Naskórek w miejscach objętych zmianami może być nawet trzykrotnie grubszy niż normalnie. Na ciele/ skórze głowy pojawiają się ogniska od małych po rozlane w zależności od intensywności choroby. Łuszczyca najczęściej występuje u osób dorosłych ale dzieci i młodzież również mogą cierpieć na to schorzenie.

Wśród przyczyny łuszczycy wymienia się przewlekłe stany zapalne organizmu, które z kolei wywołują powstawanie zmian skórnych : urazy skóry, choroby infekcyjne zwłaszcza dróg oddechowych i układu moczowego, zaburzenia w układzie pokarmowym, a także stres. U niektórych osób, łuszczyca atakuje również stawy. Łuszczyca może mieć również wpływ na paznokcie i powodować ich nierówności, zmianę koloru i oddzielanie od łożyska paznokcia, a martwy naskórek może zalegać pod paznokciem. Łuszczyca nie jest zaraźliwa i nie może być przenoszona przez dotyk. Chorzy na łuszczycę powinni być pod stałym nadzorem trychologa, a kosmetyki dobierane indywidualnie.

W leczeniu łuszczycy ważne jest, aby właściwie pielęgnować skórę. Nawilżanie dzięki odpowiednim kremom i balsamom, maściom oraz przede wszystkim stosowanie odpowiedniego złuszczania, peelingów i szamponów daje wymierne korzyści. Wykonanie właściwych zabiegów złuszczająco – nawilżających gwarantuje bardziej efektywne wchłanianie i działanie później stosowanych leków i preparatów.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo zabiegi złuszczająco-nawilżające, które pomogą w leczeniu objawów łuszczycy.


ZAREZERWUJ WIZYTĘ >>